Engelsizkariyer.com THY’de Çalışma Hayalimi Gerçekleştirdi

Harun Kırtak

THY Teknoloji ve Bilişim A.Ş.  IT Uzmanı

Kısaca kendinizi tanıtabilir misiniz?

Gaziantep doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimimi Antep'te tamamladım. Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Bilgisayar Programcılığından mezunum. Sağ koldan ortopedik engelliyim, THY Teknoloji ve Bilişim A. Ş. IT Departmanında uzman olarak çalışıyorum.

İlk iş arayışınız ne kadar sürdü ve bu süreç içinde neler yaşadınız?

İlk iş arayışım, üniversiteden mezun olduktan sonra 1,5 yıl sürdü. Gaziantep'te iş aramaya başladım. Bu süreçte gelecek, işe girememe kaygısı ve ekonomik özgürlüğüm olmayacak gibi problemler yaşadım. İstanbul'a gelerek Engelsizkariyer.com ile iletişim kurup tanıştım. Engelsiz Yaşam Fuarı’nda düzenledikleri Engelsiz Kariyer Günleri’ne katılarak ulaşamayacağım firmalarla mülakat fırsatını değerlendirerek görüştüğüm firmalar arasında yer alan THY Turkish Technic ile tanıştım. Engelsiz Kariyer Günleri ile iş bulma umudum yeniden doğdu ve işe alındım. Şu anda 6 yıldır çalıştığım THY’de çok mutluyum.

Şu anki işinizi nasıl buldunuz?

Engelsizkariyer.com’un geleneksel olarak her yıl düzenlediği Engelsiz Kariyer Günlerine katılarak buldum. Engelsizkariyer.com THY'de çalışma hayalimi gerçekleştirdi.

Engelli adayların iş arayışlarında en çok dikkat etmelerini istediğiniz önerileriniz nelerdir?

Hangi işi yapabileceklerini, yeteneklerini ve öğrenim durumuna göre mezun oldukları alana göre iş aramalarını, iş görüşmesine giderken prezantabl olmalarını ve mülakat hazırlığı yaparak gitmelerini öneririm.

Engelsizkariyer.com'un “Bireysel Üye” olarak size sağladığı kolaylıklar ve avantajlar nelerdir?

Engelsizkariyer.com üye olarak önce iş fırsatı yakaladım. Daha sonra Engelsizkariyer.com’un düzenlediği kişisel yetkinlik geliştirme programlarına katılarak kendi geliştirme ayrıcalığı yaşadım. Kariyer yolculuğumun her anında koçluk ve mentörlük gibi avantajlar gibi çok değerli destekler aldım.

Alt Logolar
Sosyal Medya’da takip edin!
App Store Google Play
Copyright © 2005 - ∞ Engelsizkariyer.com - Her hakkı saklıdır.
EngelsizKariyer.com, sosyal girişimcilik markası olarak EK EĞİTİM İNSAN KAYNAKLARI VE DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ.' ye ait bir sitedir.
Engelsizkariyer.com Logo
z