Neden Engelsiz Kariyer?

Engelsizkariyer.com; Türkiye'nin ilk engelli istihdam markası olarak firmaların gereksinim duydukları nitelikli ve doğru adayları arama, bulma ve seçme gibi süreçlerde yardımcı olmak amacıyla tasarlanmıştır. Bu site; engelli işgücü piyasasında ayrımcılığı önlemek ve kapsayıcı engelli istihdamı kültürünün yaygınlaşmasında seçme ve yerleştirme, eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunarak verimlilik, sosyal fayda ve sosyal etki ile sürdürülebilirlik hedeflenmektedir. Ayrıca, işverenlere engeli olan adayların engel gruplarına göre değil yetenekleri doğrultusunda doğru pozisyonlarda ve adil eşitlikçi fırsatlar sunulması ile tüketen değil üreten yüksek katma değerli işgücü olduğunu göstermek. Sosyal içerme bir başka deyişle sosyal kapsayıcılık kapsamında insan odaklı yaklaşım ile engeli olan bireylerin çalışma hayatı kapsamında her başlıkta desteklenmesi, potansiyel ve yeteneklerini geliştirme refleksini işverenlere kazandırmak. Firmalara kolaylaştırılmış özel çözümlerle engeli olan yeteneklere daha hızlı ulaşma kolaylığı sunmaktır. 

Firmalar tarafından biyopsikososyal yaklaşım ile engeli olan yetenekleri bulmak, yüz yüze veya online erişilebilir mülakat organizasyonu gerçekleştirmek, yeti kayıplarına göre adayın performansını ve motivasyonunu arttıracak makul uyumlaştırma ve kolaylaştırıcı destek teknolojilerine erişmesini sağlamak katılımcı ve kapsayıcı engelli istihdamı demektir. Çalışan aidiyetinin oluşması için önce kapsayıcı işveren aidiyetinin oluşması gerekir. Engeli olan bireylere iş teklifi sırasında sunulan hak ve görevlerin adil olarak sunulması, niteliklerine uygun doğru pozisyonlarda istihdam edilmeleri en yüksek çalışan verimliliği ve yıl bazın çalışan bağlılığı ile çalışma süresinin daha uzun olmasını sağlar.  

İnsan kaynakları sektörüne yeni soluk kazandıran Engelsizkariyer.com 'a kurumsal üye olmanın artıları;

- Kapsayıcı engelli istihdamı uzmanlarımızla aradığınız engeli olan yeteneklere daha kolay ulaşabilirsiniz.

- İşveren ve çalışan farkındalığını arttırmak için Türkiye'de ilk kez Engelsizkariyer.com tarafından hazırlanmış ve sürekli geliştirilen (engellilerle iletişim, başarılı engelli aday seçme ve yerleştirme eğitimi, engellilik odaklı kapsayıcılık ve çeşitlilik atölyesi, engelli farkındalık atölyesi, engelsiz afet bilinci atölyesi, işveren ve çalışanlara engelli çalışan iş sağlığı ve güvenliği eğitimi, erişilebilirlik danışmanlığı) sektörel dinamiklere göre geliştirilen eğitim ve danışmanlık hizmetleri ile ayrımcılığı önlemek ve engelli istihdamında sürdürülebilirliği sağlamak.

- İş gücü piyasasında engeli olan başarılı yeteneklerimizi bugünün ve yarının liderleri olarak her kademede görev almaları için istihdam edilmelerini sağlamak.

- Engelsizkariyer.com'a vereceğiniz ilanlarla Türkiye'nin her yerinden % 3 engelli çalıştırma kontenjanınız için aradığınız engelli adaylarına kolaylıkla ulaşabilir, iletişim kurabilirsiniz.

- Aradığınız doğru ve tüm niteliklere göre engelli adayların  özgeçmişlerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

- Engelli adaylara aradığınız pozisyonu ilan ederek, daha hızlı ve kolay ulaşarak firmanızın bir adım öne geçmesini sağlayabilirsiniz.  

- İlanlarınıza başvuran tüm adaylara en hızlı şekilde cevap mektubu gönderebilirsiniz.

- Engelli işçi çalıştırmadığınız her ay için ceza ödemek yerine engelli adayları iş gücü piyasasına kazandırarak hem istihdam yaratmanın keyfini yaşar hem de ekonomiye katkıda bulunursunuz.

- Bir çok mecrada dolaşarak engeli olan yetenekleri aramada harcayacağınız zaman, emek ve para kaybınızı Engelsizkariyer.com'da tasarrufa ve verimliliğe dönüştürebilirsiniz.

- Kolay ve basit bir şekilde tüm özgeçmişleri aynı formatta görebilirsiniz.

- Yayınlanan tek ya da tüm ilanlarınıza başvurmuş adayları yüz yüze ya da online hiç görmeden özel kapsayıcı CV formatımızla inceleyerek %90 ön değerlendirmede bulunabilirsiniz.

- İlanlarınıza gelen yüzlerce başvuru arasında arama yaparak özel filtreleme uygulamaları ile sadece uygun adayların özgeçmişleri inceleyebilirsiniz.

- İlanlarınızda sizin isteğiniz doğrultusunda gizliliğin esas olduğu nitelik ve pozisyonlarda gizli ilan yayınlama ya da veritabanında yer alan kayıtlı özgeçmişler içerisinde arama yapma şansını kullanabilirisiniz.

- Hızlı aday bul modülü ile aradığınız adayı nitelik ve yetkinliklere göre belirleyeceğiniz anahtar keliemlerle nokta atışı yaparak ulaşabilirsiniz.

- Veritabanı ve ilanlarda beğendiğiniz adayları sakla bölümünde özel klasörleme ve CV üzerinde değerlendirme notlarını ekleyebilirsiniz.

- Sakladığınız ve özel başlıklarda klösör şeklinde listelediğiniz CV'leri hızlı değerlendirme yaparak aradığınız adaylara hemen ulaşabilirsiniz.

Türkiye’nin ilk ve tek en güncel engelli aday veritabanına sahip Engelsiz Kariyer’le, engelli iş gücü piyasasında doğru ve nitelikli adaylara daha hızlı ulaşabilirsiniz. Engelsizkariyer.com, 2005 yılından bu yana hem işverenlerin hem de engeli olan adayların istihdam süreçlerini kolaylaştırmak ve sürdürülebilir iş ortağı olmak için sürekli yenilikçi hizmetler sunuyor. 

Daha fazla bilgi için: 

info@engelsizkariyer.com | 0 212 505 5 605 

Alt Logolar
Sosyal Medya’da takip edin!
App Store Google Play
Copyright © 2005 - ∞ Engelsizkariyer.com - Her hakkı saklıdır.
EngelsizKariyer.com, sosyal girişimcilik markası olarak EK EĞİTİM İNSAN KAYNAKLARI VE DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ.' ye ait bir sitedir.
Engelsizkariyer.com Logo
z