Üyelik Avantajları

Engeli Olan Adaylar Arayan Firmalar İçin:

Türkiye’nin en başarılı sosyal girişimcilik projelerinden biri olarak kabul edilen engelsizkariyer.com, iş arayan engeli olan adaylar ve engeli olan yeteneklere ulaşmak isteyen işverenleri bir araya getiren kapsayıcı engelli istihdamı markasıdır. Engelsizkariyer.com kurulduğu günden bugüne her platformda engelli istihdam politikalarının geliştirilmesine öncülük ederek firmalarda ayrımcılığı önleyerek sürdürülebilir ve kapsayıcı kültürün yaygınlaşmasını hedefleyen çalışmalar yapmaktadır. Engelsizkariyer.com, hem engeli olan adayların hem de firmaların engelli istihdamında adil, eşitlikçi yaklaşımlarla sosyal fayda ve yüksek katma değere ulaşmasını sağlayan hizmetler sunmaktadır.  Yine ülkemizde ilk kez engelli istihdamını, engeli olan bireylere sosyal sorumluluk projesini; yardım, destek, ayrımcı yaklaşımdan kurtararak profesyonel insan kaynakları meselesi boyutuna dönüşmesine öncülük etmektedir. Engelli istihdamı hakkında hem firmaların hem de engeli olan adayların her başlıkta uzmanlarca hazırlanan güncel bilgilere internet ortamında buluşturan, gizlilik prensibi ilkesi ile hizmet veren ilk ve tek engelliler insan kaynakları ve kapsayıcı kariyer sitesidir. İŞKUR Özel İstihdam Bürosu ve kapsayıcı engelli istihdamı markası engelsizkariyer.com, engelli istihdamına bütüncül yaklaşım sunan 2 dünya, 3 sosyal girişimcilik ve 100’lerce ulusal ödüle layık görülme başarısına ulaşmış, kâr amacı gütmeyen global çapta sosyal etki ve sosyal fayda odaklı çalışmalar yapan bir platformdur.

Neden Engelsizkariyer.com?

Engelsizkariyer.com; engelli istihdamında firmaların gereksinim duydukları nitelikli ve doğru adayları arama, bulma ve seçme gibi süreçlerde engelli iş gücü piyasasında profesyonel yaklaşımların uygulanması için kurulmuştur. Engelsizkariyer.com çalışmalarında rehber edindiği Dünya Sağlık Örgütü’nün İşlevsellik, Yeti yitimi ve Sağlığın Uluslararası Sınıflandırması, BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ve BM Engelli Hakları Sözleşmesi’ne göre kişinin istihdamda yetki kaybını değil, işlevselliğine, yeteneğine odaklanmayı önceliklendirir. Engelsizkariyer.com; ilham veren değişim odaklı, yenilikçi engelli istihdamı çalışmaları ile her alanda eşitsizlikleri kaldırarak ayrımcılığı önlemek, bilimsel alanda aday ve firmalara kendi dinamikleri çerçevesinde değişen özel çözümler sunmak için tasarlanmıştır. Bu site; engellilerin tüketen değil, üreten bir potansiyel olduğunu göstermekte ve bu konuda toplumsal bir farkındalık oluşturmaktadır.

Engelsizkariyer.com'a vereceğiniz ilan; engelli aday veri tabanı, hızlı engelli aday servisi, insan kaynakları danışmanlığı ve mesleki yetkinlik geliştirme eğitimleri, engelsiz staj ve engelsiz kariyer günleri ile nitelikli ve doğru engelli adaylara hem hızlı hem de kolaylıkla ulaşabilme ayrıcalıkları sunmaktadır. Türkiye’nin çeşitlilik, erişilebilirlik ve kapsayıcılık odağında ayrıcalıklar sunan engelsizkariyer.com sitesi aracılığı ile engelli adaylar için tasarlanmış özel CV formu ile aradığınız adayları hızlı değerlendirme, seçme ve yerleştirme yapmanın kolaylıklarından yararlanabilirsiniz. Aramıza katılmanız için sizi bekliyoruz.

Doğru Aday: Nitelikli ve doğru engelli yeteneklere yenilikçi çözümleri ile en kısa sürede ulaşma ayrıcalığı sitemizde mevcuttur. Sadece engeli olan adayların olduğu engelsizkariyer.com’da tüm sektör ve firma dinamiklerine uygun yeteneklere ulaşarak engelli aday ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Ülkemizde ilk kez geliştirdiği yenilikçi engelli yetenek özgeçmiş formu ve özel araçlarla adaylar hakkında yetenekleri, ilgi alanları, deneyimleri, engel oranı, engel grubu, iş yerinden ihtiyaç duyabilecekleri erişilebilirlik kolaylaştırıcı destek teknolojileri gibi detaylı bilgiler edinerek kapsayıcı değerlendirme kolaylığı sunar.

İlan Verme: Engelsizkariyer.com'da bir tıkla il, sektör ve pozisyon fark etmeksizin kurumsal imajınıza uygun resimli, resimsiz, videolu ilan yayınlama ayrıcalığı ile firma veri tabanı oluşturabilirsiniz. Aradığınız yetenekleri rakiplerinize kaptırmamak için pozisyon detaylarını ister sade ister zengin görseller ekleyerek ilanınızı yayınlayabilirsiniz.   

Başvurularda Arama: Engelsizkariyer.com'da yayınladığınız ilanlara gelen başvuruları kolaylıkla inceleyebilir, aradığınız yetenek, eğitim, yaş gibi detaylı ya da sadece niteliklerine göre başvurular arasından özel filtreleme yapabilme ayrıcalığından da yararlanabilirsiniz.

Başvuru Cevaplama: İstihdamda istenilen iş ve adayların başvurularında İnsan Kaynakları Bölümlerinin en çok zaman ve uğraş gerektiren işlemlerinden olan gelen başvuruların cevaplanması, engelsizkariyer.com'un oluşturduğu özel uygulamalar sayesinde çok hızlı bir şekilde sonuçlanır.

Mesaj: Sitede engeli olan adaylarımızla iletişim kurmanızı kolaylaştıran mesajlaşma engelsizkariyer.com’un firmalara sunduğu ayrıcalıklı özelliklerden biridir. Sitede üyelik bilgilerinizle giriş yapmadığınızda mesajlarınızı kaçırmamak ve takip etmek için kayıtlı e-posta adresinize gelecek bildirimlerle kolayca takip edebilirsiniz.

Aday Havuzu (Öz geçmiş Veri tabanı): Çeşitliliğe sahip farklı engel grubundan yeteneklerin olduğu öz geçmiş veri tabanımızda aradığınız adaylara yenilikçi uygulamalarımızla anında ulaşmak çok kolaydır.  Veri tabanımızda yetkinlik bazlı anahtar kelimelerle ister hızlı arama -ne yapacağınızı bilemediğinizde sorularımıza cevap vererek arama- ister doğrudan detaylı arama özellikleri ile 60.000’den fazla engeli olan yeteneklerin olduğu veri tabanında aradığınız adaylara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca ekibiniz sınırlıysa ve yeterli zamanınız yoksa aradığınız adaylara hızlı engelli aday servisimizle ve İK danışmanlık hizmetlerimizle ulaşabilirsiniz.

Sakladığım CV’ler: Öz geçmiş veri tabanından veya ilana gelen başvurular içinde filtreleme yaparak seçtiğiniz aday öz geçmişine istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Dilerseniz bu öz geçmişleri, üzerinde notlar alarak değerlendirmek için “Sakladığım CV” kısmında biriktirebilirsiniz. İstediğiniz başlıklarda klasörler oluşturarak biriktirdiğiniz aday CV’lerini listeleyerek kolayca ulaşarak değerlendirme yapabilirsiniz.

İş Arayan Engeli Olan Bireysel Üyeler İçin:

Türkiye nüfusunun %15’ini biz engeli olan bireyler oluşturuyor. Sadece engeli olan bireyler için kapsayıcı engelli istihdamı ve kariyer sürecinde iş ilanları, kariyer koçluğu, danışmanlık, güncel ve zengin içerik hizmetleri sunmak için tasarlanmıştır. Benzersiz ve ilham veren hizmetleri ile engelsizkariyer.com, engelli istihdamında kapsayıcı, adil eşitlikçi yaklaşımında hak temelinde iş dünyasında farkındalığın ötesinde bir kültür olarak benimsenmesi için çalışır. Amacımız BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları, BM Engelli Hakları Sözleşmesi kapsamında iş hayatında ayrımcılığı ortadan kaldırarak engel grubu ve engel oranı ne olursa olsun adaylarımızın erişilebilir iş, adil-eşitlikçi kariyer fırsatlar ile yeteneklerini katma değere dönüştürmesine aracılık etmektir.

Engelliler hayat mücadelesinde ve iş dünyasında daha güçlü, daha mutlu olacaktır. Çünkü hiçbir şey için engel yoktur. Site, engellilerin bundan böyle iş dünyasında hak ettikleri yeri almalarında öncülük edecek önemli bir hizmet ve adımdır. Site, engellileri iş dünyasına kazandırarak tüketen değil, üreten bireyler olarak görülmesini ve milli servet olarak ekonomide söz sahibi olmalarını sağlayarak ciddi istihdam olanakları sağlayacaktır.

Aradığı işi bulamayan, yeteneklerinin farkında olmayan, kişisel ve mesleki gelişime ihtiyaç duyan engeli olan adaylar engelsizkariyer.com'a üye olarak kariyerlerini profesyonelce sürdürme ayrıcalığına sahip olurlar.  

Üye olan tüm engeli olan adaylar engelsizkariyer.com'un sunduğu (iş ilanları, veri tabanında yer alma, kişisel gelişim ve meslek eğitim kampları, staj, kapsayıcı engelli kariyer koçluğu vb.) ücretsiz hizmetlerden yararlanabilirler.

Engelsizkariyer.com’a üye olarak özgeçmişinizi oluşturarak:

Engel grubun ve oranına göre değil yeteneklerine uygun kolayca firmaların seni bulmasına ve ilanlara başvuru yaparak fark edilmeni sağlayabilirsin.

Ekonomik özgürlüğünü sağlayarak her alanda bağımsız yaşam olanaklarına ulaşabilirsin.

Tüketen ya da sosyal yardımlarla değil, çalışarak üreten ve katma değer sağlayan birey olursun.

Çalışarak yeteneklerinizi geliştirme ve aktif çalışma hayatının içinde yer alarak sosyalleşme fırsatlarına ulaşırsınız.

Diğer mecralarda engeli olmayan bireylerin de başvuru yaptığı ilanlarda kaybolurken Engelsizkariyer.com’da sadece engeli olan bireyler için tasarlandığı için firmalara doğrudan ulaşabilirsin.

Engelli istihdamı hakkında her başlıkta detaylı bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsin.

E-öğrenme dersleri ile ücretsiz ilgi duyduğun ve ihtiyacın olan başlıklarda gelişimine katkı sunabilirsin.

Engelsizkariyer.com, sizler için hak temelli, erişilebilir, adil eşitlikçi ve kapsayıcı politikaların iş dünyasında kültüre dönüşmesini sağlamak ve daha fazla sosyal etki ve sosyal fayda için çalışır. Engelsizkariyer.com’a, üye olarak iş ve kariyer yolculuğumuzda kolektif dayanışma ile daha güçlü olmamızı sağlar.        

İlanlara Başvuru: Engelsizkariyer.com'da fotoğraf ekleme zorunluluğu olmadan öz geçmişinizi sitemiz üzerinde oluşturarak, engelli istihdamı hizmeti almak, seçme ve yerleştirme işlemlerini engelsizkariyer.com'dan sağlayan üye firmalarımızın yayınladıkları ilanlara dilediğiniz an başvuru yapabilirsiniz.

Başvurularım: Aradığınız özelliklere uygun ilanlara yaptığınız iş başvurularınızı kolay kullanımla online olarak takip edebilirsiniz.

İş Alarmı: Engelsizkariyer.com'da yeni üye olan tüm firmalar ve yayınlanan ilanlardan haberdar olup başvuru yapma imkânı elde edebilirsiniz. Size sunulan “İş Alarmı” hizmetiyle -üyelik başvurunuzu yaptığınız an size sunulan bilgilendirme kutucuklarından sektör ve pozisyon gibi hangi başlıkları işaretlerseniz size o konularda İş Alarmı otomatik e-posta olarak gelir- isteyeceğiniz çalışmayı tercih ettiğiniz iş alanlarında yayınlanan tüm yeni ilanları e-posta aracılığıyla takip ederek başvuru yapabilirsiniz.

CV (Öz geçmiş) Güncelleme: Engelsizkariyer.com üzerinde oluşturduğunuz öz geçmişinizdeki eğitim de staj da olsa tüm iş deneyimlerinizi, katıldığınız kurs ve eğitimlerinizi, sosyal becerilerinizi ve engelinizle ilgili özel bölümleri eksiksiz, açıklayıcı bir biçimde doldurmanız size uygun pozisyonlarda iş bulma kolaylığı sağlar. Sitede bilgilerinizi sürekli olarak doğru ve belgelenebilir içeriklerle güncellemeniz öz geçmişinizi inceleyen firmalarda ya da başvuru yaptığınız ilanlarda öne çıkmanızı sağlar. Öz geçmişinizi güncellediğiniz anda ilanlara yapmış olduğunuz başvurularınızda ve veri tabanı hizmeti alan kurumsal üye firmalar özgeçmişinizin son hâlini görürler.

Mesajlarım: Engelsizkariyer.com'da başvuru yaptığınız iş ilanları üzerinde firmaların sizlerle istediği zaman kolaylıkla iletişim kurmasını sağlar. Siz de detaylı bilgi alabilir ve gelen mesajlarınıza cevap yazabilirsiniz. Gelen her mesajı anında e-postanıza gelecek bildirimlerle takip edebilir, karşılıklı iletişim kurabilirsiniz. Mesaj aracılığıyla firmalardan size gönderilen tüm mesajları bireysel üye sayfanızda yönetebilirsiniz.

Gizlilik: Engelsizkariyer.com'un gizlilik prensibi sayesinde ve üye olurken -KVKK kapsamında- oluşturacağınız öz geçmişinizin görüntülemesini istemediğiniz firmalar varsa “Bu Markayı İstemiyorum- Ambargo” bölümünü işaretleyerek gizliliğinizi rahatlıkla sağlayabilir ve dilediğiniz zaman kaldırabilirsiniz. Sitede sunulan tüm hizmetler sizin güvenliğiniz ve başarılı sonuçlar almanız içindir.

Engelsizkariyer.com Veri Tabanı: Siteye kurumsal üye olarak veri tabanı hizmetinden yararlanan firmaların, engelli istihdamı kapsamında engeli olan aday ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla veri tabanı içinde yapacakları detaylı öz geçmiş aramalarında her zaman öz geçmişinizi inceleme imkânları olacak.

Engelsizkariyer.com'un Misyonu:

  • Türkiye'nin ilk kapsayıcı engelli istihdamı markası Engelsizkariyer.com, engeli olan üyelerinin ayrımcılığa uğramadan iş ve kariyer hayatında hak temelli yer almasını sağlamak,
  • 50 ve üzeri çalışma sayısına ulaşan iş yerlerinde %3 engelli çalıştırma zorunluluğu bir külfet olarak değil farklılıkları bir araya getirerek yetenekleri katma değere dönüştürmek,
  • Hem engeli olan adaylarımızın hem de kurumsal üye firmalarımızın erişilebilir ve sürdürülebilir kariyer ve istihdam süreçlerine aracılık ederek köprü olmak,
  • Engelli istihdamında yenilikçi ve sürdürülebilir gücümüzü ve başarılarımızı kolektif dayanışmaya borçluyuz. Global ve ulusal iş ortaklarımızla (kamu, STK, üniversiteler ve yerel yönetimlerle birlikte) çalışmalarımızı geliştirerek sürdürülebilir yapmak, Türkiye’de engelli istihdamı alanındaki geliştirdiği yenilikçi politikaların uygulanmasına aracılık ederek sektörde öncü olmaya devam ederek ilham vermek,
  • Hem engeli olan adaylarımızın meslek ve kişisel gelişimlerini sağlamak hem de özel sektör, üniversiteler, sivil toplum örgütleri ve kamuya engelli istihdamı kapsamında sahip olduğumuz bilgi ve deneyimlerden oluşan her başlıkta eğitim ve danışmanlıklar vermek,
  • İnsan kaynakları profesyonellerinin aradıkları engelli adaylara daha hızlı ulaşmaları, erişilebilirlik danışmanlığı, engelli dostu firma olmak, engeli farkındalığı, sürdürülebilir ve kapsayıcı işveren markası olmak gibi hizmetlere kolaylıkla ulaşabilme ayrıcalığı sunmaktır. Bu sayede, engellileri iş dünyasında motivasyon ve performanslarını arttırmak, doğru pozisyonlarda görev almalarını, yeteneklerini geliştirme fırsatlarına ulaşması, hibrit (iş yerinize göre değişebilecek belirli günlerde evden, belirli günlerde ofisten çalışma), remote (uzaktan) ve yüz yüze iş yerinde çalışma modelleri ile esnek çalışma olanaklarına ulaşmalarını sağlayarak yaygınlaştırmak,
  • Engeli olan çalışanların, kariyer, yükselme ve adil ücret politikası ile firmaların %3 engeli olan aday çalıştırma zorunluğundan kurtulmak için değil nitelik ve yetkinliklerinden dolayı adil eşitlik içinde istihdam edilmesini sağlamak,
  • Engelli istihdamının PR ya da sosyal sorumluluk projesi olarak değil hak temelli yaklaşılmasına öncülük etmektir.

Engelsizkariyer.com'un Farkı: Firmalarımız aradıkları engeli olan adayları CV üzerinden kaybetmeden değerlendirmelerini sağlayan yenilikçi öz geçmiş formatı sadece engelsizkariyer.com’da vardır. Sitede uzmanlarca hazırlanan engeli olan adaylar ve işverenler için (Bilgi Bankası, İşveren Rehberi, Başarı Hikayeleri, Sık Sorulan Sorular, E-Öğrenme, Engelli Hakları, Anketler, Kariyer Notları gibi) hazırlanan benzersiz ve rehber niteliğindeki zengin içeriklerle farkındalık dolu yolculuğa çıkabilirsiniz.  Engelsizkariyer.com'da gözlerden kaçmayan bir başka hizmette iş yerinde yaşadığınız ya da yaşayabileceğiniz problemlerinizi, kariyer koçluğu desteği ve haklarınız gibi birçok konuda cevap bulmak için "Yardım" bölümümüzdeki Destek Birimi’nden bize yazabilir ve "Soru & Cevaplar" sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Engelsizkariyer.com

Türkiye’nin İlk Kapsayıcı Engelli İstihdamı Markası

Alt Logolar
Sosyal Medya’da takip edin!
App Store Google Play
Copyright © 2005 - ∞ Engelsizkariyer.com - Her hakkı saklıdır.
EngelsizKariyer.com, sosyal girişimcilik markası olarak EK EĞİTİM İNSAN KAYNAKLARI VE DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ.' ye ait bir sitedir.
Engelsizkariyer.com Logo
z