Engelsiz Kariyer Logo  
SHR İnteraktif (Joy Game): ‘En Önemli Etken Güvenilir Ve İşlerinde Çok Profesyonel Olmaları’

SHR İnteraktif (Joy Game) IT Direktörü Sayın İlker Gülener, Türkiye'nin İlk Engelliler İnsan Kaynakları ve Kariyer Portalı Engelsiz Kariyer'le bilişim gibi spesifik bir sektördeyer alan firmamız için yeterli eleman kaynağının doğru bir zamanlama ile sağlanması gibi engelli adaylara kolaylıkla ulaşabilme avantajlarını anlatıyor.

Engelsizkariyer.com'la ilk çalışmaya ne zaman başladınız?
Engelsizkariyer.com ile beraber çalışmaya ilk olarak Temmuz 2011'de başladık.
Engelli aday arayışınızda ne gibi problemler yaşadınız? Ve aday seçiminde yaşadığınız deneyimler neler?
Engelli aday arayışımızdaki yaşamış olduğumuz en büyük problem, işe yeterlilik ve çevreye uyum kriteriydi.
Bu dönem içinde görüştüğümüz adayların fiziksel engellerinden ziyade mental olarak iş hayatına uyum göstermeye hazır olmamaları ve özellikle çok spesifik bir sektörde yer alan firmamız için yeterli eleman kaynağının doğru bir zamanlama ile sağlanması bizim için önemli kriterlerdir.
Bu aday seçimlerinden birinde yaşadığımız en büyük deneyime örnek olarak, adayların iş ile ilgili konular konuştuktan sonra maddi koşullar konuşulmaya başlarken, kendilerinin her şeyden önce sadece ve sadece bir şans ve bir fırsat istediklerini ısrarlar söylemeleridir.
Maddi beklentiden daha çok kendilerine bir şans verilmesini istiyorlardı.
Engelli adayların işe alımında firma olarak özellikle nelere dikkat ediyorsunuz?
Engelli adayları işe alırken teknik olarak yeterlilik ve gereken bilgi düzeyine sahip olmak tek yeter koşul değildir.
Özellikle içinde bulunduğu ortama ayak uydurup, çalışma arkadaşlarıyla gerek iş sırasında gerek iş dışı sosyal hayatlarında kaliteli bir ilişkiye sahip olmaları önemlidir.
Ayrıca da, kusursuz bir uyum göstermeleri gerekmektedir.
Firmanızda engelli adaylar için pozisyonlandırma kriterleriniz neler?
En az lise ve üzerindeki okullardan mezun olan, iletişimi kuvvetli, sorumluluk sahibi adaylarımızı çok spesifik bir sektörde yer alan firmamızın açık pozisyonlarının gerektirdiği özelliklere göre değerlendiriyoruz.
Şuanda engelli aday işe alımlarınız var mı? Ve Engelsizkariyer.com aracılığı ile işe alım gerçekleştirdiniz mi?
Şu ana kadar birçok engelli aday işe alımı gerçekleştirildi. Bu adayların bazıları Engelsizkariyer.com aracılığıyla gerçekleştirildi.
Engelsizkariyer.com'u tercih etmenizi sağlayan en önemli etkenler neler? Engelli aday arayışınızda Engelsizkariyer.com'un size sağladığı kolaylıklar neler?
Engelsizkariyer.com'u tercihimizdeki en önemli etken güvenilir ve işlerinde çok profesyonel olmalarıdır.
Engelsizkariyer.com'un bize sapladığı en büyük kolaylık, yeterli bilgiye sahip adayları havuzunda toplayıp, ilk ön elemeden geçirdikten sonra ihtiyaçlarımıza en uygun adayları bizimle bir araya getirmesidir.www.engelsizkariyer.com