Engelsiz Kariyer Logo  
Koç Sistem; 'Uygun Aday Bulma Konusunda Kolaylık Sağlıyor.'

Koç Sistem İnsan Kaynakları Direktörü Sayın Vedat Korkmaz, Türkiye'nin İlk Engelliler İnsan Kaynakları ve Kariyer Portalı Engelsiz Kariyer'le bilişim sektöründe hizmet alanlarına uygun deneyimli ve doğru engelli adaylara kolaylıkla ulaşabilme ayrıcalığını ve avantajlarını anlatıyor.

Engelsizkariyer.com'la ilk çalışmaya ne zaman başladınız?
Engelsizkariyer.com’la çalışmaya, düzenlemiş olduğu meslek edindirme  kursunu başarıyla bitiren adayları değerlendirme süreciyle başladık.
 
Engelli aday arayışınızda ne gibi problemler yaşadınız? Ve aday seçiminde yaşadığınız deneyimler neler?
Mevcut pozisyonlarımızın gerektirdiği yetkinlikler ile engelli adaylarımızın yetkinliklerinin uyuşmadığı zamanlarda işe yerleştirmede sıkıntı yaşıyoruz.
 
Adaylarımıza her zaman vurgulamaya çalışıtğımız nokta, gerçekten verimli birer çalışan olarak aramıza katabilmeyi önemsiyor olmamız.
 
Engelli adayların işe alımında firma olarak özellikle nelere dikkat ediyorsunuz?
Bizim işe alım sürecimizden herhangi bir farkı olmadan engelli çalışanlarımızı aramıza katıyoruz. Engelli adaylarımızla da görüşürken şirket kültürüne uyumu, çalışkanlığı, teknik deneyimi, Kariyer hedeflerini aynı titizlikle değerlendiriyoruz. Engelli adaylarımızda ayrıca, kampus hayatında rahat çalışabilecek olmaları, servis güzergahında bulunmaları, yer alacakları projede fiziki anlamda karşılaşabilecekleri zorlukları değerlendirip, onlar için en optimum ortamı yakalamaya çalışıyoruz.
 
Firmanızda engelli adaylar için pozisyonlandırma kriterleriniz neler?
En az lise ve üzerindeki okullardan mezun olan, iletişimi kuvvetli adaylarımızı açık pozisyonlarımızın gerektirdiği özellilklere göre değerlendiriyoruz.
 
Şuanda engelli aday işe alımlarınız var mı? Ve Engelsizkariyer.com aracılığı ile işe alım gerçekleştirdiniz mi?
Evet, gerçekleştirdik. Web Yazılımcılığı kursunu başarıyla bitiren ilk kursiyerlerden bir arkadaşımız “İş Uygulamaları İzleme Ve Destek Uzmanı” unvanı ile bizimle çalışmaya başladı.
 
Engelsizkariyer.com'u tercih etmenizi sağlayan en önemli etkenler neler? Engelli aday arayışınızda Engelsizkariyer.com'un size sağladığı kolaylıklar neler?
Engelsizkariyer.com şirketimiz hizmet alanına uygun adayları bize yönlendiriyor. Bu nedenle uygun aday bulma konusunda kolaylık sağlamış oluyor.www.engelsizkariyer.com