Engelsiz Kariyer Logo  
Yeni Mezun Adaylar İçin Önyazı Örneği

 

Yeni mezun adayların iş başvuruları sırasında daha etkili sonuç alabilmeleri için örnekteki ki önyazıyı dikkatlice takip etmeliler.

Sayın Yetkili,
 
Eğitim geçmişime ve kişisel özelliklerime uygun, şirketinize değer katabileceğim bir pozisyonda çalışma isteğimi iletmek istiyorum. Özellikle satış, pazarlama ve pazar araştırması konularında katkı sağlayacağımı düşünüyorum.
 
2006 yılında Açık Öğretim Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldum. Eğitimim boyunca kendimi temel işletme yönetimi, satış-pazarlama ve pazar araştırmaları konularında geliştirdim. İçinde yer aldığım pek çok projeler ve stajlar sayesinde takım çalışması ve proje yönetimi konularında kendimi geliştirme fırsatı buldum. Ayrıca, üniversite eğitimim sırasında ileri düzeyde İngilizce, Fransızca öğrendim.
 
Özellikle kriz yönetimi, problem çözme, uzun vadeli düşünebilme yeteneklerimin ve insan ilişkilerinde empati ile yaklaşımımın çalışma hayatında yardımcı olacağını düşünüyorum. Kısa vadede, eğitim geçmişimin ve kişisel özelliklerimin yardımıyla şirketinize değer katmayı; uzun vadede ise kendimi geliştirerek yükselmeyi hedefliyorum.
 
Sonuç olarak; ekteki özgeçmişimin staj başvurusu olarak değerlendirilmesini rica ediyorum.
 
Gerekli görmeniz durumunda daha detaylı bilgi vermek için sizinle karşılıklı görüşmek isterim.
 
İlginiz için teşekkür ederim.
 
 
Saygılarımızla,
 
 
Buse Taşkıranwww.engelsizkariyer.com