Engelsiz Kariyer Logo  
Emre Tekban, 'Engelsiz Kariyer Aradığım İşi Bulmamı Sağladı'

Emre Tekban - İstanbul (Anadolu Yakası)

Bank Asya - İnsan Kaynakları Müdürlüğü

Özlük Servisi

 

Kısaca kendinizi tanıtabilir misiniz?

Önlisans mezunuyum, Açık Öğretim Fakültesi 4. Sınıfa devam ediyorum. %42 oranında ortopedik engelliyim. Şuanda Engelsiz Kariyer sayesinde Bank Asya İnsan Kaynakları Müdürlüğü Özlük Servisinde çalışıyorum.

 

İlk iş arayışınızda ne kadar süre iş aradınız ve bu süreç içinde neler yaşadınız?

İlk iş arayışım 6 ay sürdü. Engelsiz Kariyer'e Bireysel Üye olarak özgeçmişimi bıraktıktan sonra Bank Asya'nın teklifi geldi.  Bank Asya dışında  birçok banka ve şirket ile görüştüm fakat beklentilerim uyuşmadı. Deneyim olarak; kendimi ifade etmeyi ve bire bir görüşmelerde nelere dikkat etmem gerektiğini öğrendim.

 

Şuan ki işinizi nasıl buldunuz?

Bir arkadaşımın engelsizkariyer.com sitesine üye olmamı, Bank Asya'nın engelli personel aradığını söylemesi üzerine siteye üye olup özgeçmişimi bıraktım. Ve ardından Bank Asya İnsan Kaynakları Müdürlüğü'nün iş teklifi ile yeni işimi buldum.

 

Engelli adayların iş arayışlarında en çok dikkat etmelerini istediğiniz önerileriniz neler?

Engelli adaylar en başta kendine güvenmeliler, engel durumlarını gözden geçirerek hangi işleri yapabiliyorum, hangi işlerde zorlanıyorum diye kendilerine sormalılar. Engel durumlarını göz önünde bulundurmadan zorlandıkları bir işi yapmaları kendilerini zor durumda bırakacaktır.

 

Engelsizkariyer.com'un Bireysel Üye olarak size sağladığı kolaylıklar ve avantajlar neler?

Faydası Banka Asya ile beni buluşturdu hem de aradığım işi daha hızlı bulmamı sağladı...
www.engelsizkariyer.com