A-  A+ A  |  Erişilebilirlik Anasayfam Yap Anasayfam Yap   Favorilerime Ekle Favorilerime Ekle Siteyi Öner Siteyi Öner 
Duyuru: Engelsiz Yaşam Fuarı başlıyor. 1-4 Aralık 2022, İstanbul Fuar Merkezi katılmak ve detaylar için hemen tıklayın!
Hızlı İş Ara:         

İşveren Görüşleri 

Yazdır Arkadaşına Gönder    
Finans Emeklilik; 'Ticari Yaklaşımdan Öte...' 

Finans Emeklilik İnsan Kaynakları Grup Yöneticisi Sayın Zuhal Karan, Türkiye'nin İlk Engelliler İnsan Kaynakları ve Kariyer Portalı Engelsiz Kariyer'le sigortacılık sektöründe şirket kültürlerine uyum sağlayacak doğru ve nitelikli engelli adaylara hiç zaman ve emek kaybetmeden kolaylıkla ulaşabilme ayrıcalık ve avantajlarını anlatıyor.

 

Engelsizkariyer.com'la ilk çalışmaya ne zaman başladınız? 

11-12 Şubat 2009 tarihinde Lütfi Kırdar Sergi ve Kongre Merkezi'nde yapılan IK Zirvesi'nin düzenlediği İK Panorama'da konuşmacı olarak Sn. Mehmet Kızıltaş'ın 'İK'da Çırak Aranıyor'  İK'da Engelliler Doğru İletişim Metodları sunumunu dinledikten sonra, Mehmet Bey ile tanışarak çalışmaya karar verdik.

 

Engelli aday arayışınızda ne gibi problemler yaşadınız? Ve aday seçiminde yaşadığınız deneyimler neler? 

İstenilen nitelikteki engelli adaylara  ulaşmakta zorluk çektik, yeterli sayıda adayımız yoktu, olanlar da istediğimiz nitelikte değildi.

 

Engelli adayların işe alımında firma olarak özellikle nelere dikkat ediyorsunuz?

Şirket kültürümüze uyum aradığımız ilk özellik. Engelli adayın engel durumuna şirket binamız ve ofis ortamımızın uyması da dikkat ettiğimiz diğer bir kriter. 

Firmanızda engelli adaylar için pozisyonlandırma kriterleriniz neler? (açılan/açık olan pozisyona göre mi? Gelen başvurularda adayın deneyim, eğitim ve potansiyeline göre mi? Ya da sadece kota doldurmak için mi?) 

Gelen başvurularda adayın deneyimi, eğitim ve potansiyeli ilk kriterimiz, bu istihdama sadece kota doldurmak amaçlı yaklaşmıyoruz.  

 

Şuanda engelli aday işe alımlarınız var mı? Ve Engelsizkariyer.com aracılığı ile işe alım gerçekleştirdiniz mi? 

İstihdam ettiğimiz son iki engelli çalışanımıza Engelsizkariyer.com aracılığı ile ulaştık. 

 

Engelsizkariyer.com'u tercih etmenizi sağlayan en önemli etkenler neler? Engelli aday arayışınızda Engelsizkariyer.com'un size sağladığı kolaylıklar neler? 

Başta Sayın Mehmet  Kızıltaş olmak üzere, tüm şirket çalışanları verdikleri hizmete ticari yaklaşımdan öte, firmaların bu konuda ihtiyacını giderme amaçlı yaklaşıyorlar. Bütün aday bulma, tarama ve istihdam sürecinde yanımızdaydılar. Desteklerini hep gösterdiler ve istediğimiz sonucu almakta gösterdikleri yaklaşım hep olumlu idi.

 

 
yukarıya git
Yukarı


Yukarı Yukarı Site Haritası  |   Hakkımızda  |   Üyelik Avantajları  |   Gizlilik Prensibi  |   Genel Koşullar  |   İletişim  |   Medya
Copyright © 2008 Engelsizkariyer.com - Her hakkı saklıdır.
OPTİMUM DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ. Türkiye İş Kurumu 42 nolu özel İstihdam bürosu lisansı ile faaliyet göstermektedir.
4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereğince " İŞ ARAYANLARDAN ÜCRET ALINMAYACAK VE MENFAAT TEMİN EDİLMEYECEKTİR."