A-  A+ A  |  Erişilebilirlik Anasayfam Yap Anasayfam Yap   Favorilerime Ekle Favorilerime Ekle Siteyi Öner Siteyi Öner 
Türkiye''nin ilk ve tek engelli aday veritabanı ile istihdamın kalbi Engelsiz Kariyer''de atıyor. Daha fazla istatistik bilgi için tıklayınız.
Hızlı İş Ara:         

İşveren Görüşleri 

Yazdır Arkadaşına Gönder    
Nebim Yazılım; 'Doğru ve Nitelikli Engelli Adaylara Ulaşıyoruz' 

Nebim Yazılım İK ve Eğitim Müdürü Özgür Kaçan, Türkiye'nin İlk Engelliler İnsan Kaynakları ve Kariyer Portalı Engelsiz Kariyer'le bilişim sektöründe aradıkları doğru ve nitelikli engelli adaylara hiç  zaman ve emek kaybetmeden kolaylıkla ulaşabilmenin ayrıcalıklarını yaşadığını anlatıyor.

  

Engelsizkariyer.com'la ilk çalışmaya ne zaman başladınız?

Nisan 2009 tarihinde Engelsizkariyer.com'la çalışmaya başladık.

 

Engelli aday arayışınızda ne gibi problemler yaşadınız? Ve aday seçiminde yaşadığınız deneyimler neler?

Özellikle beyaz yaka engelli personel bulmakta çok güçlük çektik. İŞKUR' un gönderdiği engelli personel tamamen sektörümüz dışında ve deneyimsiz olmalarından dolayı ne kendi kariyerleri için ne de firmamız için olumlu değildi.

 

Aday seçiminde özellikle beyaz yakalı engelli personellerin çok iyi bir mesleki bilgileri olmalarına rağmen sırf engellerinden dolayı iş yaşamlarında kendilerini arka plana atma durumunda kaldıklarını gördüm. Oysa ki var olan mesleki bilgileri ile engeli olmayan bir personel kadar veya ondan daha verimli bir şekilde iş hayatlarının olabileceklerinin farkında değildiler. Tabi ki bu tek taraflı değil engelli personelden maksimum verimi alabilecek bir firma yönetimi ve en önemlisi engelli personel ile firma yöneticilerini buluşturan bir platform olması şart bu da Engelsizkariyer.com gibi.

 

Engelli adayların işe alımında firma olarak özellikle nelere dikkat ediyorsunuz?

Öncelik sırasına göre,  deneyim ( iş tecrübesi), eğitimi, karekteri, önceki işyeri referansları, ve en son olarak engel durumu firmamız bir yazılım firması olduğu için pc kullanması ve telefonda görüşebilmesi bizim için yeterli oldu.

Firmanızda engelli adaylar için pozisyonlandırma kriterleriniz neler? (açılan/açık olan pozisyona göre mi? Gelen başvurularda adayın deneyim, eğitim ve potansiyeline göre mi? Ya da sadece kota doldurmak için mi?)

Deneyim, eğitim ve potansiyele göre.

 

Şuanda engelli aday işe alımlarınız var mı? Ve Engelsizkariyer.com aracılığı ile işe alım gerçekleştirdiniz mi?

Evet 1 engelli arkadaşımızı daha firma bünyemize katmak istiyoruz. Engelsizkariyer.com ile bir alım gerçekleştirdik.

 

Engelsizkariyer.com'u tercih etmenizi sağlayan en önemli etkenler neler? Engelli aday arayışınızda Engelsizkariyer.com'un size sağladığı kolaylıklar neler?

En büyük neden yalnızca engelli istidamı ile ilgilenen ve engelli istihdamına özel bir web sitesi olması ve Türkiye'de bunun ilk ve tek olması.

 

En büyük kolaylık hedeflediğimiz personele nokta atışı yaparak bulmamamızı sağladı.

 

Hemen İş Başvurusu yapmak için tıklayınız.

 
yukarıya git
Yukarı


Yukarı Yukarı Site Haritası  |   Hakkımızda  |   Üyelik Avantajları  |   Gizlilik Prensibi  |   Genel Koşullar  |   İletişim  |   Medya
Copyright © 2008 Engelsizkariyer.com - Her hakkı saklıdır.
OPTİMUM DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ. Türkiye İş Kurumu 42 nolu özel İstihdam bürosu lisansı ile faaliyet göstermektedir.
4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereğince " İŞ ARAYANLARDAN ÜCRET ALINMAYACAK VE MENFAAT TEMİN EDİLMEYECEKTİR."