A-  A+ A  |  Erişilebilirlik Anasayfam Yap Anasayfam Yap   Favorilerime Ekle Favorilerime Ekle Siteyi Öner Siteyi Öner 
Engelsiz Kariyer'de "HIZLI ADAY BUL" ile aradığınız engelli adaya anında ulaşın! Daha fazla bilgi için Engelsiz Kariyer'e Kurumsal üye olabilirsiniz.
Hızlı İş Ara:         

Yazarlar 

Selma Gürbey | Engelsiz Paylaşım
Yazdır Arkadaşına Gönder    
Düşünce Egzersizleri 

Uzun zamandır düşünecek vakit bulamadığımı fark ettim. Her halde bir insanın kendine yapabileceği en büyük kötülük düşüncelerden uzaklaşmaktır.

Düşünmek için tek başına kalabildiğin vakitlerin olacak elbette birde çok yorgun olmayacaksın. Düşünmek çok mu önemli diyebilirsiniz? Hiç bir şey düşünmeden uyumanın güzel olduğunu da söyleyebilirsiniz? “Veya en iyisi düşünmemek, düşündükçe her şey daha kötü geliyor da” diye düşünebilirsiniz. Asla düşünmekten vazgeçmeyin. Çünkü düşünmeden ilerleyemez ve düşünmeden yanlış ve doğruları fark edemezsiniz.
Mutlaka kendinize haftada birkaç kez derin düşünme zamanı ayırın.
Siz düşünmekten kaçtıkça düşüncelerinizde kaçıyor mu sanıyorsunuz? Aksine biriktiriyorsunuz. Biriktire biriktire bir anda kendinizi büyük bir psikolojik bunalım içinde de bulma tehlikesi içine giriyorsunuz.
O halde ne yapacaksınız?
Sessiz sakin ve özellikle yalnız bir vakti kendimize ayırarak zaman sınırı da yaşamadan düşüncelere dalacaksınız. Son günlerinizi, yaşadıklarınızı, çevrenizi düşünün. Geleceğe yönelik beklentilerinize ve bunlara ulaşmak için önünüzdeki engelleri analiz edin.
Aklınıza gelen olumsuzlukların nasıl düzelebileceğini de düşünün. En son mutlaka güzel olumlu düşünceler ile ayırdığınız vakti sonlandırın. İnanın kendi kendinize yaptığınız bu egzersizler yaşamınızı güzelleştirecek.
Düşünceler yaşamımıza yön veriyor özellikle isabetli yaptığımız değerlendirmeler ile doğru düşünceye ulaşabilir ve yanlış düşüncelerimizi de değiştirebiliriz.
Kendinize gün içinde de 5-10 dakikalık düşünce egzersizleri yapacak sessiz, sakin ve karanlık bir yer bulun. Bulduğunuz ortam karanlık değilse bile sorun değil gözlerinizi kapattıktan sonra gözünüzün üstüne örteceğiniz bir bez de aynı ortamı sağlar. Sonra kendinizi rahat bırakın ve unuttuğunuz bir şey var mı? diye düşünün.
Mutlaka aramanız gereken veya tamamlamanız gereken bir iş aklınıza gelecektir. Bu düşünce egzersizlerini ihmal etmezseniz kendi bedeninizi yenilerken unuttuğunuz ihmal ettiğiniz iş ve kişilerin de kalmadığını göreceksiniz.

 
yukarıya git
Yukarı


Yukarı Yukarı Site Haritası  |   Hakkımızda  |   Üyelik Avantajları  |   Gizlilik Prensibi  |   Genel Koşullar  |   İletişim  |   Medya
Copyright © 2008 Engelsizkariyer.com - Her hakkı saklıdır.
OPTİMUM DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ. Türkiye İş Kurumu 42 nolu özel İstihdam bürosu lisansı ile faaliyet göstermektedir.
4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereğince " İŞ ARAYANLARDAN ÜCRET ALINMAYACAK VE MENFAAT TEMİN EDİLMEYECEKTİR."