A-  A+ A  |  Erişilebilirlik Anasayfam Yap Anasayfam Yap   Favorilerime Ekle Favorilerime Ekle Siteyi Öner Siteyi Öner 
Engellilerle 360 Derece İletişim kitabı çıktı. Daha fazla bilgi ve satın almak için tıklayınız.
Hızlı İş Ara:         

Aday Görüşleri 

Yazdır Arkadaşına Gönder    
Simge Kılıç, 'Harika bir çalışma ortamım var. İyiki varsınız.' 
Simge Kılıç - İstanbul (Avrupa Yakası)
CEVA Lojistik - Web Master ve Tester
 
Kısaca kendinizi tanıtabilir misiniz?
1986, İstanbul doğumluyum. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi ve Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunuyum. Şu anda Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlşkiler 1.sınıf öğrencisiyim. 2004 yılında teşhisi koyulan genetik bir hastalıktan dolayı %68 ortapetik engelliyim.
İlk iş arayışınızda ne kadar süre iş aradınız ve bu süreç içinde neler yaşadınız?
İlk işimde 2,5 sene çalıştım. İlk iş arayışımda ki süreç çok kolay ve hızlı olmuştu, çünkü o zamanda hareket engelim çok azdı. İşyerinin fiziksel yetersizliklerinden dolayı işten ayrıldıktan sonra yaklaşık 9 ay bir iş arama sürecim oldu. İlerleyen zamanla birlikte hareket kabiliyetimde ileri seviyede azalma oldu. Bu süreç çok fazla sıkıntılı ve olumsuz geçti. Birçok görüşmede bulundum, sadece fiziksel zorluklar bahane edilerek olumsuz yanıtlar aldım. Ya da aldığım eğitimler, bilgilerim, yapabileceklerim gözardı edilerek çok üzücü görüşmeler yaşadım.
Bu süreçte Engelsizkariyer.com web sayfasına üye oldum ve 3 ay süren yazılım kursuna katıldım. Sınavda başarılı olduktan sonra işe yerleştirildim. Şuan da CEVA Lojistik bünyesinde Yazılım Elemanı olarak çalışıyorum.
Şuan ki işinizi nasıl buldunuz?
Engelsizkariyer sayesinde şuan ki işimi buldum. CEVA Lojistikte harika bir çalışma ortamım ve yöneticilerim var. Bu işyerinde olduğum için gerçekten kendimi şanslı hissediyorum. Her konuda bana yardımcı olan iş arkadaşlarımın olması, sorularıma hep cevap bulmam ve fiziksel zorlukların neredeyse sıfıra indirgendiği, herşeyin çok detaylı düşünüldüğü bir ortamda olmak büyük bir ayrıcalık.
Engelli adayların iş arayışlarında en çok dikkat etmelerini istediğiniz önerileriniz neler?
İlk önerim kendilerine gerçekten güvenmeleri ve istedikten sonra herşeyin üstesinden gelebileceklerine inanmalarıdır. İnsanlardaki genel bakış engelli olduğumuz için ne iş verirlerse yapacağımızı sanmaları. Arkadaşlarıma kendi eğitim, becerileri ne yöndeyse o alanda çalışmak için uğraşmalarını öneriyorum. İstemek başarmanın yarısıdır, gerçekten hedeflerini belirleyip bunu isterlerse aşılmayacak engel yoktur. Bu şekilde bir zincirin halkaları gibi büyüyerek, yavaş yavaş kafalardaki engel tabularını hep birlikte kaldırabileceğimize inanıyorum.
Engelsizkariyer.com'un Bireysel Üye olarak size sağladığı kolaylıklar ve avantajlar neler?
CEVA Lojistik’teki işimi Engelsizkariyer.com aracılığıyla buldum. Bulunduğum ortamda çok mutluyum ve her geçen gün kendimi geliştiriyorum. Bunu Engelsizkariyer.com’a borçluyum. Engelli istihdamı, engellilere maddi ve manevi verdiği destek, eğitimler ve haklarımıza yönelik öğretileri ile Engelsizkariyer.com Türkiye de ilklerin sahibidir.
Kendi adıma ve bütün engelli arkadaşlarımın adına Engelsizkariyer.com’a ve Mehmet Kızıltaş’a sonsuz teşekkürler. İyi ki varsınız.

 

 

 
yukarıya git
Yukarı


Yukarı Yukarı Site Haritası  |   Hakkımızda  |   Üyelik Avantajları  |   Gizlilik Prensibi  |   Genel Koşullar  |   İletişim  |   Medya
Copyright © 2008 Engelsizkariyer.com - Her hakkı saklıdır.
OPTİMUM DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ. Türkiye İş Kurumu 42 nolu özel İstihdam bürosu lisansı ile faaliyet göstermektedir.
4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereğince " İŞ ARAYANLARDAN ÜCRET ALINMAYACAK VE MENFAAT TEMİN EDİLMEYECEKTİR."