A-  A+ A  |  Erişilebilirlik Anasayfam Yap Anasayfam Yap   Favorilerime Ekle Favorilerime Ekle Siteyi Öner Siteyi Öner 
Duyuru: Engelsiz Yaşam Fuarı başlıyor. 1-4 Aralık 2022, İstanbul Fuar Merkezi katılmak ve detaylar için hemen tıklayın!
Hızlı İş Ara:         

Başarı Hikayeleri 

Mali Müşavir Gökhan Oruç
Yazdır Arkadaşına Gönder    
"ENGELLİ İÇİN ÇALIŞMAK HAYATTA VAR OLMAKTIR" 
Mali Müşavir olarak serbest muhasebecilik yapıyorsunuz. Bu işe ne zaman başladığınız? bize görev ve çalışmalarınızdan kısaca bahsedebilir misiniz?
Muhasebeye 2005 yılında Hürriyet Gazetesi mali işler servisinde başladım. Görev ve sorumluluklarımı kısaca özetleyecek olursak, mükelleflerin defterlerini tutmak, vergi, sosyal güvenlik ve Avrupa Birliği fonları konusunda danışmanlık hizmeti sunmak şeklindedir. Bunun yanında 2013 yılından itibaren işletmelere Yeni Türk Ticaret Kanunumuz gereğince denetim hizmeti de sunmaya başlayacağım. 
 
Engeliniz şuan ki işinizi yapmanıza bir engel oluşturuyor mu?
Engelim değil toplumsal engel işimi yapmamı etkiliyor. Çünkü mükellefler engelli bir mali müşavirle çalışmak istemiyor. Oysa bende tüm meslektaşlarımın girdiği sınavlara girdim ve diğer meslektaşlarım kadar bilgili olduğuma inanıyor, kendime güveniyorum. 
 
Çalışma koşullarınız nasıl? İşyerinde bir iş günü nasıl başlıyor ve nasıl bitiyor?
Her sabah mevzuatta her hangi bir değişiklik olup olmadığını kontrol ederek çalışmaya başlarım. Tek başına çalıştığım için hem büroda hem de dışarıda çalışıyorum.(Mükelleflerimi ziyaret ediyor vergi dairesi ve sosyal güvenlik kurumu ile ilgili işleri yürütüyorum.)
 
Sıkıldığınızda ya da motivasyonunuzu kaybettiğinizde neler yapıyorsunuz?
Sıkıldığım zaman iş yapmayı bırakırım, deniz kenarına çay içmeye giderim. Satranç oynamayı severim, satranç oynadığım zaman beynimin boşaldığını hissediyorum. Arkadaşlarıma ve aileme vakit ayırırım.
 
Çalışma hayatınızda hiç mobing, ayrımcılık ve önyargılarla karşılaştınız mı? Eğer karşılaştıysanız kısaca özetleyerek bu süreçlerle nasıl başa çıktınız?
Evet karşılaştım, bugünde karşılaşmaya devam ediyorum. Çünkü insanlarda engellilerin yeterli olamayacağına dair bir önyargı var. Oysa en iyi biz engelliler mükellefin defterini tutarız, biz tedavi ederiz ve biz şüpheliyi savunuruz. Çünkü bir engelli için çalışmak sadece para kazanmak değil hayatta var olmaktır aynı zamanda.

 
önceki sayfaya git
  Önceki
yukarıya git
Yukarı
sonraki sayfaya git
Sonraki  


Yukarı Yukarı Site Haritası  |   Hakkımızda  |   Üyelik Avantajları  |   Gizlilik Prensibi  |   Genel Koşullar  |   İletişim  |   Medya
Copyright © 2008 Engelsizkariyer.com - Her hakkı saklıdır.
OPTİMUM DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ. Türkiye İş Kurumu 42 nolu özel İstihdam bürosu lisansı ile faaliyet göstermektedir.
4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereğince " İŞ ARAYANLARDAN ÜCRET ALINMAYACAK VE MENFAAT TEMİN EDİLMEYECEKTİR."