A-  A+ A  |  Erişilebilirlik Anasayfam Yap Anasayfam Yap   Favorilerime Ekle Favorilerime Ekle Siteyi Öner Siteyi Öner 
Engellilerle 360 Derece İletişim kitabı çıktı. Daha fazla bilgi ve satın almak için tıklayınız.
Hızlı İş Ara:         

Başarı Hikayeleri 

Mali Müşavir Gökhan Oruç
Yazdır Arkadaşına Gönder    
"ENGELLİ İÇİN ÇALIŞMAK HAYATTA VAR OLMAKTIR" 

CP’li Gökhan Oruç, Mali Müşavir olarak kendi firmasında çalışıyor. Engellilerin istihdamda hak ettikleri yeri almasının yolunun hem işverenlerin profesyonel yaklaşımından hem de engellilerin kendilerini eğitip geliştirerek güvenmesinden geçtiğini vurguluyor. Dileğimiz, Oruç’un başarısında tüm engelleri kaldırmak için ailesinin verdiği desteğin işverenler tarafından da  diğer Oruç’lar için sağlanması.

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?
1979 yılında İstanbul’da doğdum. Doğuştan spastik engelliyim. İlk öğrenimimi Bahariye İlköğretim Okulu’nda, ortaokulu Kenan Evren Lisesi’nde okudum, liseyi General Ali Rıza Ersin Lisesi’nde tamamladım.1996 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümüne girdim. 2000 yılında mezun oldum. 2001-2004 yılları arasında Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü İnkılap Tarihi Ana Bilim Dalında yüksek lisans yaptım. İş yaşamıma 2005 yılında Hürriyet Gazetesi Mali İşler Servisi’nde başladım. 2006 yılında Mali İşler Müdürümüz Sayın Halil Özkan’ın teşvikiyle serbest muhasebeci mali müşavirlik staja başlama sınavına girdim ve ilk girişte kazandım. 2009 yılında serbest muhasebeci mali müşavir oldum. Geçen sene Üsküdar Doğancılar’da muhasebe büromu açtım, muhasebe ve müşavirlik hizmeti vermeye başladım.
 
Bize okul yıllarınızdan bahsedebilir misiniz?
Okul yaşantımın en zor yılları hiç şüphesiz ilkokul yıllarıydı, çünkü hem okula gitmek hem de Erol Sabancı Spastik Engelliler Merkezi’nde tedavi görmek zorundaydım. İlk, ortaokul ve lisede zaman zaman arkadaşlarımın bana karşı olumsuz tavırlarıyla karşılaştım fakat üniversite yıllarıyla beraber bu olumsuz tavır saygıya dönüştü. Bu nedenle ben ilkokuldan itibaren engelli haklarını ve engellilik bilincini anlatan bir ders konulması gerektiğini düşünüyorum.
 
Çocukken olmak istediğiniz veya hayalini kurduğunuz bir meslek var mıydı? Şuanda hayalini kurduğunuz mesleği mi yapıyorsunuz?     
Evet. Büyükelçi olmak ve ülkemi temsil etmek isterdim. Şu an hayalini kurduğum mesleği yapmıyorum belki ama muhasebeyi çok seviyorum ve her gün kendimi biraz daha geliştirmek için çaba harcıyorum.

 
yukarıya git
Yukarı
sonraki sayfaya git
Sonraki  


Yukarı Yukarı Site Haritası  |   Hakkımızda  |   Üyelik Avantajları  |   Gizlilik Prensibi  |   Genel Koşullar  |   İletişim  |   Medya
Copyright © 2008 Engelsizkariyer.com - Her hakkı saklıdır.
OPTİMUM DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ. Türkiye İş Kurumu 42 nolu özel İstihdam bürosu lisansı ile faaliyet göstermektedir.
4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereğince " İŞ ARAYANLARDAN ÜCRET ALINMAYACAK VE MENFAAT TEMİN EDİLMEYECEKTİR."