A-  A+ A  |  Erişilebilirlik Anasayfam Yap Anasayfam Yap   Favorilerime Ekle Favorilerime Ekle Siteyi Öner Siteyi Öner 
Duyuru: Engelsiz Yaşam Fuarı başlıyor. 1-4 Aralık 2022, İstanbul Fuar Merkezi katılmak ve detaylar için hemen tıklayın!
Hızlı İş Ara:         

İşveren Görüşleri 

Yazdır Arkadaşına Gönder    
CEVA: ‘Kısa Zamanda Doğru Adaylar İle Bir Araya Gelebiliyoruz.’ 

CEVA Türkiye ve Balkanlar İnsan Kaynakları & Kurumsal İlişkiler Direktörü Nihan Usanmaz, Türkiye'nin İlk Engelliler İnsan Kaynakları ve Kariyer Portalı Engelsiz Kariyer'le lojistik sektöründe yer alan firmamız için yazılım eğitimi alan engelli adaylara hızlı ve etkili bir şekilde ulaşarak personel istihdam sürecimizi kolaylıkla yönetebilmemizin sağlanması gibi avantajlarını anlatıyor.

Engelsizkariyer.com'la ilk çalışmaya ne zaman başladınız?
Engelsiz kariyer 2010 yılında bir İnsan Kaynakları kurultayında tanıştık, hem CEVA olarak biz engelsiz kariyerin oluşturduğu engelli adaylara yönelik platformdan çok etkilendik, hem de engelsizkariyer’in kurusu olan Sn. Mehmet Kızıltaş bizim 2009’da CEVA globalde başlattığımız Diversity & Inclusion programını öğrenince bizimle ayrıca farklı projeler yaratma konusunda yardımlarını esirgemedi. Engelsiz kariyer, bizim sadece aday bulmak değil mevcut çalışanlarımızın çalışma koşullarını iyileştirmek amacıyla görüş ve önerilerini aldığımız ciddi bir iş ortağımız haline geldi.
Engelli aday arayışınızda ne gibi problemler yaşadınız? Ve aday seçiminde yaşadığınız deneyimler neler?
Engelli aday arayışımızda bir çok firma gibi biz de yerel resmi kuruluşlar ile işbirliği yapmaktayız, ancak CEVA olarak yürütmekte olduğumuz programlar ile engelli adaylarımız için uygun çalışma ortamları oluşturmak için çalışıyoruz.
Engelli adayların işe alımında firma olarak özellikle nelere dikkat ediyorsunuz?
Sadece engelli adaylar değil; tüm adaylarımız için öncelikle aradığımız koşullar istekli ve enerjik olmaları, kendilerini geliştirmek istemeleri ve kariyer hedeflerinin olmasıdır. Engelli adaylarımız için de aynı kriterler geçerlidir.
Firmanızda engelli adaylar için pozisyonlandırma kriterleriniz neler?
İşe uygun adaylar ile görüşmeyi ve işe başladıktan sonra da mesleki ve kişisel gelişimine önem veren çalışanlarımızı terfi / iş zenginleştirme fırsatları ile yükseltmeyi hedefliyoruz.
Şuanda engelli aday işe alımlarınız var mı? Ve Engelsizkariyer.com aracılığı ile işe alım gerçekleştirdiniz mi?
Şirketimiz sürekli yeni işe alımlar ile büyümekte, beraberinde engelli aday işe alımlarını da yürütüyoruz, Engelsiz Kariyer Web Yazılımcılığı Engellilere Meslek Edindirme Projesi ile Bilgi Teknolojileri Departmanımıza bir Yazılım Elemanı işe alımı gerçekleştirdik, 2 aday ile tanıştık, her ikisi de pozisyonumuz için çok uygundu. Bir tanesinin işe alımını gerçekleştirdik. Bu proje dahilinde 20 engelliye 3 ay boyunca profesyonel bir bilgisayar akademisinde eğitimler verildi ve başarı ile bu programdan mezun olan adaylar şirketler ile iş görüşmelerine katıldılar. Bu projeye katılmak ve arkadaşlarımız ile bir araya gelmekten büyük bir mutluluk duyduk.
Engelsizkariyer.com'u tercih etmenizi sağlayan en önemli etkenler neler? Engelli aday arayışınızda Engelsizkariyer.com'un size sağladığı kolaylıklar neler?
Mehmet Kızıltaş, bu platformda bir çok engelliyi bir arada tutuyor ve bu birliktelikten güçlü bir sinerji oluşturuyorlar. Biz özellikle teknik pozisyonlarda aday bulmakta çok zorlandığımız zamanlarda dahi bu kanal vasıtasıyla kısa zamanda doğru adaylar ile bir araya gelebiliyoruz.

 
yukarıya git
Yukarı


Yukarı Yukarı Site Haritası  |   Hakkımızda  |   Üyelik Avantajları  |   Gizlilik Prensibi  |   Genel Koşullar  |   İletişim  |   Medya
Copyright © 2008 Engelsizkariyer.com - Her hakkı saklıdır.
OPTİMUM DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ. Türkiye İş Kurumu 42 nolu özel İstihdam bürosu lisansı ile faaliyet göstermektedir.
4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereğince " İŞ ARAYANLARDAN ÜCRET ALINMAYACAK VE MENFAAT TEMİN EDİLMEYECEKTİR."