A-  A+ A  |  Erişilebilirlik Anasayfam Yap Anasayfam Yap   Favorilerime Ekle Favorilerime Ekle Siteyi Öner Siteyi Öner 
Engellilerle 360 Derece İletişim kitabı çıktı. Daha fazla bilgi ve satın almak için tıklayınız.
Hızlı İş Ara:         

İşveren Görüşleri 

Yazdır Arkadaşına Gönder    
Koç Sistem; 'Uygun Aday Bulma Konusunda Kolaylık Sağlıyor.' 

Koç Sistem İnsan Kaynakları Direktörü Sayın Vedat Korkmaz, Türkiye'nin İlk Engelliler İnsan Kaynakları ve Kariyer Portalı Engelsiz Kariyer'le bilişim sektöründe hizmet alanlarına uygun deneyimli ve doğru engelli adaylara kolaylıkla ulaşabilme ayrıcalığını ve avantajlarını anlatıyor.

Engelsizkariyer.com'la ilk çalışmaya ne zaman başladınız?
Engelsizkariyer.com’la çalışmaya, düzenlemiş olduğu meslek edindirme  kursunu başarıyla bitiren adayları değerlendirme süreciyle başladık.
 
Engelli aday arayışınızda ne gibi problemler yaşadınız? Ve aday seçiminde yaşadığınız deneyimler neler?
Mevcut pozisyonlarımızın gerektirdiği yetkinlikler ile engelli adaylarımızın yetkinliklerinin uyuşmadığı zamanlarda işe yerleştirmede sıkıntı yaşıyoruz.
 
Adaylarımıza her zaman vurgulamaya çalışıtğımız nokta, gerçekten verimli birer çalışan olarak aramıza katabilmeyi önemsiyor olmamız.
 
Engelli adayların işe alımında firma olarak özellikle nelere dikkat ediyorsunuz?
Bizim işe alım sürecimizden herhangi bir farkı olmadan engelli çalışanlarımızı aramıza katıyoruz. Engelli adaylarımızla da görüşürken şirket kültürüne uyumu, çalışkanlığı, teknik deneyimi, Kariyer hedeflerini aynı titizlikle değerlendiriyoruz. Engelli adaylarımızda ayrıca, kampus hayatında rahat çalışabilecek olmaları, servis güzergahında bulunmaları, yer alacakları projede fiziki anlamda karşılaşabilecekleri zorlukları değerlendirip, onlar için en optimum ortamı yakalamaya çalışıyoruz.
 
Firmanızda engelli adaylar için pozisyonlandırma kriterleriniz neler?
En az lise ve üzerindeki okullardan mezun olan, iletişimi kuvvetli adaylarımızı açık pozisyonlarımızın gerektirdiği özellilklere göre değerlendiriyoruz.
 
Şuanda engelli aday işe alımlarınız var mı? Ve Engelsizkariyer.com aracılığı ile işe alım gerçekleştirdiniz mi?
Evet, gerçekleştirdik. Web Yazılımcılığı kursunu başarıyla bitiren ilk kursiyerlerden bir arkadaşımız “İş Uygulamaları İzleme Ve Destek Uzmanı” unvanı ile bizimle çalışmaya başladı.
 
Engelsizkariyer.com'u tercih etmenizi sağlayan en önemli etkenler neler? Engelli aday arayışınızda Engelsizkariyer.com'un size sağladığı kolaylıklar neler?
Engelsizkariyer.com şirketimiz hizmet alanına uygun adayları bize yönlendiriyor. Bu nedenle uygun aday bulma konusunda kolaylık sağlamış oluyor.

 
yukarıya git
Yukarı


Yukarı Yukarı Site Haritası  |   Hakkımızda  |   Üyelik Avantajları  |   Gizlilik Prensibi  |   Genel Koşullar  |   İletişim  |   Medya
Copyright © 2008 Engelsizkariyer.com - Her hakkı saklıdır.
OPTİMUM DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ. Türkiye İş Kurumu 42 nolu özel İstihdam bürosu lisansı ile faaliyet göstermektedir.
4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereğince " İŞ ARAYANLARDAN ÜCRET ALINMAYACAK VE MENFAAT TEMİN EDİLMEYECEKTİR."