A-  A+ A  |  Erişilebilirlik Anasayfam Yap Anasayfam Yap   Favorilerime Ekle Favorilerime Ekle Siteyi Öner Siteyi Öner 
Alt Yazı: Beyaz fon üzerinde yeşil renk kalın Kod Öğreniyorum yazısı yer alıyor. Altında da Engelliler Mesleki Eğitim Kampı yazısı ve başvuru tarihi geliyor. sağda da kod yazılan bilgisayar ekranından bir görselin yer aldığı banner. Başvuru ve detaylar için tıklayın...
Hızlı İş Ara:         

Başarı Hikayeleri 

Halkla İlişkiler Uzmanı Selma Gürbey
Yazdır Arkadaşına Gönder    
“BİRŞEYLER BAŞARABİLDİĞİMİ GÖRDÜKÇE ÇOK DAHA SIKI SARILDIM HAYATA” 

Resim: Selma Gürbey duvardaki bir afişe elini dayamış yukarıya bakıyor.

Hayal olan birçok hayalini gerçekleştiren başarıları ve sempatikliği ile her zaman kendinden söz ettiren Selma Gürbey, Miniaturk’de Halkla İlikşiler Uzmanı olarak çalışıyor. Yanlış teşhis yaşam yolumu çok farklı bir yöne çevirdi diyen Gürbey, engelimi kabullendikten sonra önce iş buldum sonra da yarım kalan eğitimimi tamamladım diyerek mücadeleci ve hiç pes etmeyen güçlü bir yanının olduğunu gösteriyor bize.

Hayali avukat olmaktı, engelli olduktan sonra bu hayalinden vazgeçtiğini belirten Gürbey, ‘Şimdi yine hayalim olan bir işi yapıyorum. Avukat olamadım ama AÖF’nin önlisans ve lisans mezunu olarak iki ayrı bölümden mezun oldum’ dedi. Sadece kendine değil herkese karşı sosyal sorumluluk bilinci ile yaşayan Gürbey, bugün geldiği noktayı hep kararlılığı, sorumluluk sahibi olmasına ve çok çalışmasına borçlu olduğunu belirtiyor.
Köşe yazarlığı, kitap denemesi, radyo programcılığı ve daha sayamadığımız bir çok çalışmayı aynı anda yürüten kısacık zamana çok şeyi nasıl sığdırdığını anlatan Selma Gürbey’in bir mum ışığı misali hayatı ile etrafını nasıl aydınlattığını göreceğiniz başarı hikayesi ile sizleri baş başa bırakıyoruz.
Sizi tanıyabilir miyiz?
Öncelikle Engelsiz Kariyer Sitesi yöneticilerine ve okurlarına merhaba demek istiyorum. 1970 yılının, bir sonbahar ayında İstanbul Şişli de ‘Şişli Etfal Hastanesi’nde dünyaya geldim. Ailemin ilk ve tek kızı olarak çocukluk hayatımı el bebek gül bebek geçirdim. Benden sonra dünyaya gelen üç erkek kardeşim ile birlikte büyüdüm.
Ortaokulu Şişli Lisesi’nde okudum.1983 yılında yapılan sonradan yanlış teşhis olduğunu öğrendiğim bir ameliyat yaşam yolumu çok farklı bir yöne çevirdi. Engellilik nedir? Engelliler neler yapar? Bilmeden bir engelli olarak yaşamın içinde yer almanın güçlükleri ile mücadele etmeye başladım. 1995 yılında yanlış ameliyat olduğumu öğrendiğimde asıl sorunumun da ‘omurilik tümörü’ olduğunu öğrendim. Tekrar ameliyat ve sonrasında koltuk değnekleri ile girdiğim ameliyattan tekerlekli sandalyede yaşam yoluna devam etmek zorunda kaldım.
Öncelikle ne yapacağımı bilemedim. Ancak bu şekilde de olsa hayatımı sürdürmek zorunda olduğumu kabullendikten sonra önce bir iş buldum, sonra yarım kalan eğitimimi tamamladım. Spor ve Sosyal hayatım bir anda hareketlendi. Birşeyler başarabildiğimi gördükçe çok daha sıkı sarıldım hayata ve bugün o zamanlar hayal olan birçok hayalini gerçekleştirmiş olduğumu söyleyebilirim.
Birçok hayalinizi gerçekleştirdiğinizi söylüyorsunuz… Bunlar neler?
Elbette, hangisinden başlasam diye düşünüyorum… Şu anda AÖF’nin önlisans Halkla İlişkiler Bölümü ve lisans İşletme Fakültesi’nden mezunuyum. Kültür A.Ş. Miniaturk de Halkla İlişkiler Uzmanı olarak görev yapıyorum. Evli ve bir çocuk annesiyim. İş hayatı ve ev hayatı yoğun geçen her günü anlamlı bir hayatı yaşamaktan daha güzel ne olabilir. Ayrıca yazarlık da yapıyorum. ‘Engelsiz Kariyer’ başta olmak üzere birçok yerde makale, hikâye, deneme türü yazılar yazıyorum. Engelsiz gazete de yazı işleri müdürlüğüm, köşe yazılarım ve Radyo Engelsiz Gazete’ de her cumartesi akşamı ‘Mavi Saatler’ ismi ile yayınlanan bir radyo programım var. Kitap yazıyorum, düşünüyorum, üretiyorum. Kısa zamana çok şey sığdırdığımı düşünüyorum. Yaşama geç karışmış olmamdan dolayı hızla aradaki mesafeyi kapatmaya çalışmaktan aslında çok da yoruldum. Bu anlattıklarımın hepsi gerçekleştirdiğim hayallerim.

 
yukarıya git
Yukarı
sonraki sayfaya git
Sonraki  


Yukarı Yukarı Site Haritası  |   Hakkımızda  |   Üyelik Avantajları  |   Gizlilik Prensibi  |   Genel Koşullar  |   İletişim  |   Medya
Copyright © 2008 Engelsizkariyer.com - Her hakkı saklıdır.
OPTİMUM DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ. Türkiye İş Kurumu 42 nolu özel İstihdam bürosu lisansı ile faaliyet göstermektedir.
4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereğince " İŞ ARAYANLARDAN ÜCRET ALINMAYACAK VE MENFAAT TEMİN EDİLMEYECEKTİR."