A-  A+ A  |  Erişilebilirlik Anasayfam Yap Anasayfam Yap   Favorilerime Ekle Favorilerime Ekle Siteyi Öner Siteyi Öner 
Duyuru: Engelsiz Yaşam Fuarı başlıyor. 1-4 Aralık 2022, İstanbul Fuar Merkezi katılmak ve detaylar için hemen tıklayın!
Hızlı İş Ara:         

İşveren Görüşleri 

Yazdır Arkadaşına Gönder    
Alarko Turizm Grubu: ' Engelsiz Kariyer Engelli Adaylarla İşverenleri Buluşturmaya Öncelik Veren Bir Yaklaşıma Sahip' 

Alarko Turizm Grubu İnsan Kaynakları Ekibi, Engelsiz Kariyer’i turizm sektöründe hizmet veren işletmelerinin farklı pozisyonları için engelli adaylara doğrudan ulaşma imkanı sağladığı ve işverenlere pek çok kolaylık ve ayrıcalıklar sunduğu için tercih ettiklerini anlatıyor.

Engelsizkariyer.com’la ilk çalışmaya ne zaman başladınız?
Mart 2011'de başladık.
 
Engelli aday arayışınızda daha önce ne gibi problemler yaşadınız? Ve aday seçiminde yaşadığınız deneyimler neler?
Arayışta olduğumuz uygun aday profillerine ulaşmakta sıkıntı yaşayabiliyoruz. Bunun yanı sıra, görüşmeye çağırdığımız adayların mazeret bildirmeksizin görüşmeye gelmemesi de bizi sıkıtıya sokan bir başka problem olarak karşımıza çıkıyor.
 
Engelli adayların işe alımında firma olarak özellikle nelere dikkat ediyorsunuz?
Biz engelli adaylarımızı, diğer adaylarımızdan ayırmıyoruz. Dolayısı ile arayışta olduğumuz pozisyonun ihtiyaçları ve özellikleri ne ise tüm adaylarımızda bunu arıyoruz. Arayışta olduğumuz pozisyona göre aradığımız nitelikler değişiklik gösteriyor.
 
Firmanızda engelli adaylar için pozisyonlandırma kriterleriniz neler?
Başvuru yapan engelli aday profiline göre pozisyon açmak yerine, gerçekten ihtiyacımız olan açık pozisyonlarımızı yayınlıyoruz. Bu pozisyonlarımıza başvuru yapan engelli adaylarımızı değerlendirmeye alıyoruz. Böylece adaylarımız başvuru yapmadan önce hem pozisyonun görev tanımını detaylı öğrenmiş oluyorlar, hem de gereken özellikleri görmüş oluyorlar. Bu da adayların daha bilinçli başvurular yapmasını sağlıyor.
 
Şuanda engelli aday işe alımlarınız var mı? Ve Engelsizkariyer.com aracılığı ile işe alım gerçekleştirdiniz mi?
Şu an bir işletmemizde İç İletişim ve Santral Elemanı arayışımız var. Engelsizkariyer.com'daki ilanımıza gelen başvurulardan 1 pozisyonumuzu kapattık.
 
Engelsizkariyer.com’u tercih etmenizi sağlayan en önemli etkenler neler? Engelli aday arayışınızda Engelsizkariyer.com’un size sağladığı kolaylıklar neler?
Doğrudan engelli adaylara hitap eden bir mecra olması nedeni ile Engelsizkariyer.com'da da ilanlarımızı yayınlamayı tercih ediyoruz. Engelsizkariyer.com, ticari bir yaklaşımı ön planda tutmaksızın engelli adaylarla işverenleri buluşturmaya öncelik veren bir yaklaşıma sahip. Bunun için de işverenlere pek çok kolaylık sağlıyorlar.

 
yukarıya git
Yukarı


Yukarı Yukarı Site Haritası  |   Hakkımızda  |   Üyelik Avantajları  |   Gizlilik Prensibi  |   Genel Koşullar  |   İletişim  |   Medya
Copyright © 2008 Engelsizkariyer.com - Her hakkı saklıdır.
OPTİMUM DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ. Türkiye İş Kurumu 42 nolu özel İstihdam bürosu lisansı ile faaliyet göstermektedir.
4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereğince " İŞ ARAYANLARDAN ÜCRET ALINMAYACAK VE MENFAAT TEMİN EDİLMEYECEKTİR."