A-  A+ A  |  Erişilebilirlik Anasayfam Yap Anasayfam Yap   Favorilerime Ekle Favorilerime Ekle Siteyi Öner Siteyi Öner 
Duyuru: Engelsiz Yaşam Fuarı başlıyor. 1-4 Aralık 2022, İstanbul Fuar Merkezi katılmak ve detaylar için hemen tıklayın!
Hızlı İş Ara:         

İşveren Görüşleri 

Yazdır Arkadaşına Gönder    
Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak; 'Yeni Aday İhtiyacımızda İlk Başvuracağımız Kaynak Yine Şüphesiz Engelsiz Kariyer Olacaktır.'  

Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak İnsan Kaynakları Yöneticisi Sayın Alper Erden, Türkiye'nin İlk Engelliler İnsan Kaynakları ve Kariyer Portalı Engelsiz Kariyer'le zorlu bir lokasyonda yer alan üretim tesislerinde çalışma koşullarının zorluğu nedeniyle doğru ve nitelikli engelli adaylara hiç zaman ve emek kaybetmeden kolaylıkla nasıl ulaştıklarını anlatıyor.

 

Engelsizkariyer.com'la ilk çalışmaya ne zaman başladınız?

Engelsizkariyer.com ile ilk olarak Şubat 2009'da tanıştık. Sn. Mehmet Kızıltaş'ın sıcak ilgisi ve yardımlarıyla ilk ilanımızı yayınladık.

 

Engelli aday arayışınızda ne gibi problemler yaşadınız? Ve aday seçiminde yaşadığınız deneyimler neler?

Engelli aday arayışında karşılaştığımız en büyük problem, nitelikli ve belirli vasıflara sahip adaylara ulaşmakta yaşadığımız güçlük oldu. Engelli adaylara ulaşmamızda aracılık etmesi beklenen İŞKUR, firmanın engelli adaylardan beklediği vasıfları göz önünde bulundurmaksızın, sadece aday yönlendirme görevini yerine getirmeye çalışıyor. Firmanın adayda aradığı eğitim seviyesi, ikamet adresi, engel durumu gibi kriterler göz önüne alınmadan her türlü engelli aday firmaya yönlendiriliyor. Bu durum öncelikle adaylarda bir beklenti yaratıyor, ancak olumsuz yanıt verilip geri çevrilen adaylarda ise hayal kırıklığı ve umutsuzluğa sebep oluyor.

 

Engelli adayların işe alımında firma olarak özellikle nelere dikkat ediyorsunuz?

Engelli adayların işe alımında öncelikle işe uygun adaylar olması şartını arıyoruz. Engelli aday istihdamında yaklaşımımız, sadece yasal yükümlülüğümüzü yerine getirmek değil, ihtiyaç duyduğumuz açık pozsiyonlarda değerlendirebileceğimiz ve uzun süre birlikte çalışabileceğimiz adaylara ulaşabilmektir. Bu noktada ihtiyaç duyduğumuz pozisyonların eğitim, deneyim gibi kriterlerini sağlayan ve engel grubu itibarıyla firmamızda çalışmasında bir sakınca olmayan adayları tercih etmekteyiz. Firmamız bir üretim tesisi olduğundan, adaylarımızın kendi sağlığı ve iş güvenliği açısından, fabrika ortamında çalışmalarına engel bir durumları olmamasına önem vermekteyiz.

 

Şuanda engelli aday işe alımlarınız var mı? Ve Engelsizkariyer.com aracılığı ile işe alım gerçekleştirdiniz mi?

Engelsizkariyer.com aracılığıyla bugüne kadar 2 işe alım gerçekleştirdik. İlk alımını yaptığımız kişi, çalışma ortamı ve koşullarından memnun kalmadığını belirterek kendi isteğiyle işten ayrılırken, diğer arkadaşımız halen görevine devam etmektedir. Şu anda engelli kontenjanımız itibarıyla kadromuzda açık bir pozsiyonumuz olmamakla birlikte, bu yönde bir ihtiyacımız olması halinde ilk başvuracağımız kaynak şüphesiz yine Engelsizkariyer.com olacaktır.

 

Engelsizkariyer.com'u tercih etmenizi sağlayan en önemli etkenler neler? Engelli aday arayışınızda Engelsizkariyer.com'un size sağladığı kolaylıklar neler?

Engelsizkariyer.com, engelli istihdamı alanında uzun yıllardır ihtiyaç duyulan bir boşluğu doldurmaktadır. Engelsizkariyer.com ile tanışıncaya kadarki süreçte engelli istihdamı konusunda sadece İŞKUR'un yönlendirdiği adaylar veya gönderdiği listelerden faydalanabilirken, artık verdiğimiz ilanlarla aradığımız kriterleri sağlayan adaylara daha hızlı ve kolay ulaşabilmekteyiz. Engelsizkariyer.com'un, firmaların vereceği destekle hizmetlerini çok daha ileri taşıyacağına olan inancım sonsuzdur. Başta Sn.Mehmet Kızıltaş olmak üzere tüm Engelsiz Kariyer çalışanlarına, engelli adayların önündeki engelleri kaldırma konusunda verdikleri destek ve yardımlar için teşekkür ediyorum.

 

 
yukarıya git
Yukarı


Yukarı Yukarı Site Haritası  |   Hakkımızda  |   Üyelik Avantajları  |   Gizlilik Prensibi  |   Genel Koşullar  |   İletişim  |   Medya
Copyright © 2008 Engelsizkariyer.com - Her hakkı saklıdır.
OPTİMUM DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ. Türkiye İş Kurumu 42 nolu özel İstihdam bürosu lisansı ile faaliyet göstermektedir.
4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereğince " İŞ ARAYANLARDAN ÜCRET ALINMAYACAK VE MENFAAT TEMİN EDİLMEYECEKTİR."